Kamila i Tomek (Ślub i wesele)

Ślub i wesele Kamili i Tomka były okazją do wykonania reportażu z tej wspaniałej uroczystości. Fotografia Ryszard Maksym wykonał sesję zdjęciową na weselu Kamili i Tomka.

Ślub i wesele Kamili i Tomka to był wyjątkowa sesja, ponieważ użyto do niej mobilnego oświetlenia w jakie wyposażone jest studio fotograficzne. Dzięki temu powstały piękne zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie dla pary młodej. Każda z Par Młodych chce mieć piękną pamiątkę w postaci zdjęć ślubnych. 

Fotografia ślubna oferuje najwięcej możliwości pracy dla fotografów. Jeśli porównać ilość potencjalnych zleceń z innymi dziedzinami fotografii, to branża związana ze ślubami (oraz sesje narzeczeńskie) wypada najbardziej okazale. 

Nie wszyscy jednak wiedzą z usług, który fotograf na wesele będzie najlepszym wyborem. Jak odróżnić profesjonalistę od osoby, która jedynie twierdzi, że pasjonuje go fotografia ślubna? Proste cechy wyróżniają dobre zdjęcia: różnorodność kadrów i pomysł to pierwszy i najważniejszy wyznacznik. Ważne też, aby fotografie miały poprawną ekspozycję i były ostre. Aby posiadały doświetlony drugi plan i miały odpowiednią kolorystykę i kontrast. Żeby były poprawnie obrobione w programie graficznym.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze fotografa jest ulubiony styl młodej pary. Wybierając fotografa, na pewno nie warto sugerować mu innego stylu. Nawet jeśli się zgodzi, nie będzie to jego autorska obróbka i zwykle może okazać się to nietrafiona decyzja. Na szczęście większość szanujących się fotografów odmówi w takim przypadku. Wiele zależy też od samej pary: jeśli ktoś wynajdzie fotografa z pięknym, pastelowym portfolio, z dużym doświadczeniem, a potem wybierze najciemniejszy kościół w okolicy, nieciekawą salę z zasłoniętymi oknami i bez ogrodu na zapleczu, nie może oczekiwać, że dostanie później wspaniałe, jasne ujęcia pełne pastelowych barw.

Na życzenie Państwa Młodych można też przygotować i użyć spersonalizowanych teł, które mogą posłużyć do sesji foto na miejscu, w lokalu.

Dodaj komentarz