O mnie  to bardzo ważna część każdej strony internetowej. Dlatego nie mogło zabraknąć jej i u mnie. 

Fotografia Ryszard Maksym
Fotografia Ryszard Maksym

O mnie można powiedzieć wiele… Już w szkole podstawowej pałałem pasją do fotografowania. Moim pierwszym aparatem był AMI-66. W latach ’80 dostałem ZENITA 12XP i tak się zaczęła moja poważna przygoda z obrazem. Spędziłem sporo godzin w ciemni ślęcząc nad koreksem, kuwetami i powiększalnikiem. Fotografowanie sprawia mi olbrzymią radość i jest źródłem artystycznej satysfakcji.
W fotografii staram się uchwycić istotę przekazu wizualnego i jego emocje związane z daną chwilą. Często moją uwagę przykuwają szczegóły, na które inne osoby nie zwracają w ogóle uwagi. Podczas fotografowania zawsze staram się wykorzystywać swój instynkt, doświadczenie, inspiracje oraz sprzęt, by uzyskiwać najlepsze rezultaty. Wciąż poszukuję nowych punków widzenia aby wyznaczać swój własny styl i kierunek fotografii. Na nowe projekty spoglądam świeżym okiem. Posiadane aparaty i bogata kolekcja obiektywów dają gwarancję najwyższej jakości obrazu. Zdjęcia poddaje zaawansowanej obróbce w programach graficznych.

Dzisiaj, w branży fotograficznej, trendy i technologie zmieniają się bardzo szybko. Dlatego chętnie śledzę nowe rozwiązania i style tak, aby moje zdjęcia podobały się Wam coraz bardziej. Nieustannie obserwuję zmiany i dopracowuję swój warsztat, aby móc sprostać każdym wymaganiom Klientów. Często uczestniczę w warsztatach, prowadzonych przez uznanych i doświadczonych fotografów. Zajęcia z nimi poszerzają moją wiedzę na temat fotografii i stosowanych obecnie technik.
Fotografuję nałogowo…  Fotografia to coś więcej niż obrazek, to zatrzymanie na zawsze kawałka czasu, chwili, momentu, którego nie da się powtórzyć… Uwielbiam fotografie Kuby Kaźmierczyka, lubię jego warsztaty i tutoriale. Poza tym namiętnie piję… dobrą kawę.