Fotografia produktowa

Fotografia produktowa w bardzo silny sposób wspomaga i zwiększa sprzedaż. Nic nie sprzedaje tak dobrze jak obraz! Atrakcyjnie wykonane zdjęcia produktów znacząco wpływają wyniki sprzedaży. Zdjęcia produktowe to nie koszt, to inwestycja!

Fotografia produktowa ma dziś zastosowanie niemal w każdej branży. Niemal każdy producent czy sprzedawca potrzebuje zdjęć produktowychFotografia ta (czyli z ang. nazywane packshoty) to najprostsze zdjęcia produktowe prezentujące przedmioty. Powinny one prezentować produkt, w taki sposób, jaki jest w rzeczywistości, bez przerysowań, cieni i zbędnej twórczej interpretacji zazwyczaj na białym tle. Ich zadaniem jest prezentacja produktu w taki sposób, aby zachęcić klienta do zakupu.

Trzeba pamiętać o tym, że bez dobrej jakości zdjęcia nawet najlepszy towar nie wzbudzi zainteresowania wśród konsumentów, co niestety przełoży się na mniejsze zyski. Warto zatem już na etapie tworzenia katalogów produktowych zadbać o ciekawe opisy i nieprzeciętne zdjęcia. Klucz do sukcesu tkwi w dużej mierze w stworzeniu pięknych i profesjonalnych fotografii, które przyciągną wzrok potencjalnego klienta.

Najbardziej klasycznym sposobem przedstawiania produktu jest umieszczenie go na białym tle, jednak w zależności od życzenia Klienta, przedmiot może być wyszparowany (wycięty z tła), z naturalnym cieniem lub odbiciem. W przypadku fotografowania wielu przedmiotów, warto pokazać ich wielkość i skalę względem siebie nawzajem. Można też stworzyć unikalną scenografię, na tle której prezentowany jest produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *