Bal gimnazjalny 2019

Bal Gimnazjalny 2019 został zorganizowany przez rodziców i uczniów ostatnich klas Gimnazjum w Starym Mieście. To była ostatnia taka zabawa w historii szkoły. W czwartkowy wieczór, 30 maja 2019, absolwenci tanecznym krokiem żegnali się ze szkołą.

Bal Gimnazjalny 2019 był kolejnym wydarzeniem gdzie Fotografia Ryszard Maksym miał przyjemność wykonania reportażu z tej uroczystości. Uczestnicy balu otrzymali zdjęcia na płytach DVD, które z pewnością przypomną im za jakiś czas okres beztroskiej, wspaniałej zabawy. Wierzę, że z łezką w oku będą wspominali tę wspaniałą zabawę.

Zdjęcia były wykonywane w trudnych warunkach gdyż bal rozpoczął się ok. godz. 18.00. Zachodzące słońce wdzierało się przez ogromne okna sali gdzie mieszając się ze światłem błyskowym tworzyło niezły misz-masz w balansie bieli. Do tego ściany sali pomalowane na kolor liliowy nie ułatwiały pracy. Nie było o co odbić światła z lamp błyskowych użytych do oświetlenia sali. Jednak duże doświadczenie Fotografia Ryszard Maksym pozwoliło opanować sytuację a promienie słońca stworzyły ciekawe blaski na sylwetkach bawiących się absolwentów. Natomiast posiadanie wysokich statywów do lamp błyskowych pozwoliło podnieść je wysoko i odbić światło od białego sufitu. Dzięki temu uniknąłem na zdjęciach liliowego zafarbu kolorów, który mógł powstać od odbicia światła od ścian.
Podczas zdjęć wykorzystano mobilne oświetlenie błyskowe Quadralite, a do sesji na okazjonalnej ściance wykorzystano softboxy: okta 120 cm i strip 30×120 cm.

Dodaj komentarz